7 põhjust miks videoturundust tasub teha

Videoturundus on endiselt valdkond, millest paljud ettevõtjad eemale hoiavad ja annavad sellega aktiivsematele turundajatele eelise. Tänapäeva tehnoloogiaga suudab enamvähem igaüks luua turundusvideo tootetutvustusest, teenusest või oma ettevõtte eelistest. Siin on seitse väga head põhjust, miks tasub videoturundusega kohe nüüd pihta hakata:

Inimestele meeldivad videod

videoturundus

On ammuteada fakt, et inimestele meeldib videot vaadata pika teksti lugemise asemel. Miks? Hea video annab info kiire ja kompaktse komplektina. Pika lohiseva teksti lugemine arvutiekraanilt ei tundu kasutajatele endiselt mugav (isegi peale 20.a arvutitega), seega ei pruugi nad pika müügiteksti lõpuni jõuda. Kuid lisaks faktile, et videot on lihtsam tarbida, annab video kasutamine veel hulga eeliseid, millest järgnevalt ka juttu teeme:

Vaatajad näevad toodet või teenust päriselt

Veebimüügi suur probleem seisneb faktis, et vaatajal ei teki sidet Sinu ettevõtte või teenusega. Video abil saavad vaatajad päris ettekujutuse tootest või teenusest, mida pakud. Sinu turundustekst on lihtsalt ilusad sõnad paberil, turundustekste ei usu enam keegi, samas video muudab asja!

Turundusvideo annab võimaluse saada 3D ülevaade Sinu tootest või teenusest. Erinevad turundusuuringud kinnitavad, et pakkumised koos videoga saavad palju rohkem tähelepanu ja kontakte kui pakkumised ilma videota. Seega, kui tahad rohkem kontakte, kasuta turundusvideo.

Videod loovad usaldus

See käib üpris palju kokku eelmise punktiga. Vaataja, kes näeb ettevõtte teenust või päris inimesi ettevõtte logo taga, usaldab pakkumisi rohkem kui ainult teksti lugedes. Tekib side ja tunne, nagu tegu oleks juba tuttavatega. Kui tihti oled ennast tabanud tänaval mõnele näitlejale tere ütlemas? Tarbijad eelistavad osta toodet ettevõttelt või inimeselt keda nad usaldavad ja on nõus selle teenuse eest rohkem raha välja käima. Seega, usalduse tekitamiseks koosta videoturunduse plaan.

Videod aitavad otsingutulemustes paremini välja tulla

Kui soovid kiiret tõusu otsingutulemustes, on videoturunduse kasutamine üks võimalustest. Otsingumootorid hindavad kõrgemalt lehti, kus kasutatakse videosid või kuhu on viidatud videodelt. Näiteks annab väga hea tulemuse Youtube laaditud video juurest märksõnaga viitamine firma kodulehele. Kui kirjutad artikli, pane sinna juurde kindlasti samade märksõnadega video ja näed õigepea, kuidas see aitab kaasa otsingutulemustele.

Videosid on kerge levitada

Turundusvideode levitamine on tänapäeval tehtud väga lihtsaks. Erinevad sotsiaalmeedia lehed, Youtube, Video jne. omavad kõik lihtsalt videode laadimise funktsiooni. Järjest rohkem inimesi tarbib igapäevase meediana just sotsiaalmeediat st. Sinu video saab seal tähelepanu kergemini kui ettevõtte oma kodulehele paigutatuna. Tehes hea sisuga “jagatavaid” videosid, hakkab see õigepea internetis oma elu elama.

Nutitelefonide kasutajad eelistavad videosisu

Nutitelefonid on praeguseks küll juba iga inimese taskus. Nutitelefonide kasutajad on samas natuke teistsuguste tarbimisharjumustega kui inimesed, kes otsivad sisu läptopi või lauaarvutiga. Nutitelefonid on kiire info otsimiseks jooksult ja hästi tehtud video annab selle kiiremini kätte kui tekst. Nutitelefone kasutatakse tihti ka ostuotsu tegemisel viimase kinnituse saamiseks ja see on koht, kus hästi tehtud video aitab müüki suurendada. Video võib olla tehtud isegi poes, sealsamas leti ees. Turunduses ei ole veel paremat müügivahendit kui turundusvideo.

Video on täpselt nii kallis või odav kui soovid

Videoturunduseks on praegu parim aeg. Videoturundus on eelarvepaindlik, võid alustada väga tagasihoidliku tootetutvustusega või kaasata produktsioonifirma ja kulutada tuhandeid suurte projektide peale. Muuseas, kallimad videod ei pruugi olla edukamad, mõtle korraks populaarsete Youtube staaride produktsioonikulude peale.

Võta meiega ühendust, mõtleme koos välja targa strateegia Sinu ettevõtte videoturunduseks.