7 põhjust miks ei kasutata videoturundust

videoturundus sotsiaalmeedias

Videoturundus on efektiivne. Sellest kirjutatakse, tehakse videosid ja ettekandeid. Miks ei ole see efektiivne ja väga hea turundusmeetod siis endiselt Eestis ülipopulaarne? Vaatame järgnevalt seitset kõige levinumat argumenti, mida videoturunduse “vastased” kasutavad videoturunduse vältimiseks. Ühtlasi anname ka oma vastuargumendid ja loodetavasti suudame vähemalt mõne skeptiku ümber veenda. Siit tuleb 7 põhjust, miks videoturundust ei kasutata:

1. Videoturundus on kallis

Kõige levinum argument on kindlasti videoturunduse hind. Kaamera, operaator, spetsiaalvarustus jne. Videoturundus oli kallis 10-15 aastat tagasi, praeguseks on videoproduktsiooni hinnad tulnud nii palju alla ja muutunud kättesaadavaks igale ettevõtjale. Alati ei pea kasutama suurt spetsialistide meeskonda ja videoproduktsioonifirmat, paljud populaarsed “Juutuuberid” on oma jälgijaskonnad kogunud lihtsa veebikaamera ja arvuti abil. Kuigi me soovitame alati kaasata spetsialist hea tehnika ja oskustega, saab videoturundust väga edukalt alustada minimaalsete vahenditega.

2. Videoturundus on tehniline ja keeruline

Teine väga levinud argument videoturundusega mittetegelemiseks on kindlasti keerukus. Osaliselt peame sellega nõustuma – väga heal tasemel turundusvideo tegemine on keeruline. Samas, lugedes mõned soovitused video tegemiseks ja natuke harjutades on võimalik igaühel teha videoklipp, mida juba edukalt kannatab levitada vaadata. Koos järgijaskonna kasvuga võib kasvatada ka videoturunduse eelarvet.

3. Meie sihtgrupp ei vaata videot

Oled ikka päris-päris kindel? Youtube on Google järel populaarselt teine otsingumootor maailmas st. inimesed otsivad väga palju vastuseid just videona. Kui Sinu sihtgrupp ei ole ole just pimedad, võime üpris veendunult väita, et tegelikult sihtgrupp vaatab videot! Inimesed on visuaalsed õppijad, st. võtavad infot palju paremini vastu video kui teksti abil.

4. Meil ei ole millestki videosid teha

Usun, et leidub teemasid video tootmiseks. Siin on 51 võimalust video kasutamiseks turunduses, kas leiad siit mõned oma ettevõttele sobivad?

5. Keegi ei taha kaamera ees olla

Tõsi, võibolla tõesti ei taha ettevõtte oma inimesed kaamera ees olla, olgu selleks siis privaatsussoov või lavahirm. Siiski on olemas küllalt võimalusi videoturunduseks, kus inimene ei pea kaamera ees olema ja tegelikult saab ka palgatud näitleja abil videoturundust väga edukalt teha.

6. Ma ei vaata videosid, järelikult keegi ei vaata

Vt. korraks punkti nr.3. Lisaks soovitan vaadata oma sihtrühma tarbimisharjumusi natuke laiemalt ja mitte kanda üle enda käitumismustreid tervele sihtrühmale.

7. Vaatajaid on liiga vähe, et sellega vaeva näha

Osaliselt tõsi, esilehe reklaamiga Postimehes jõuad rohkemate vaatajateni. Küll aga töötab hästi tehtud turundusvideo ka 5 aastat hiljem, reklaam ajalehes on selleks ajaks ammu kadunud. Oskusliku videoturundusega saad kasvatada oma tooteid/teenuseid tarbiva kommuuni, mitte ühekordse sõnumi massimeedias. st. neid on väga raske omavahel nii võrrelda.

Kui vajad abi videoturunduse strateegiate väljatöötamiseks, küsi meilt abi!