close

Videoturundus

Leiame Sinu videole õiged vaatajad. Me teame, kuidas!

Videoturundus on strateegia kuidas kasutada videomaterjali oma sõnumi kohaletoimetamiseks. Me aitame koostada plaani, toota vajaliku videomaterjali ja abistame tehniliste detailidega. Eduka videoturunduse nurgakiviks on selge eesmärk ja teadmised sellest, kuidas sinna eesmärgini jõuda.

Aitame Sind videoturundusega, võta ühendust:

+372 52 76 805
ajalak@gmail.com

Videoturundus = järjepidevus

Videoturundus ei ole sprint, pigem maraton ja auditooriumi pikaajaline kasvatamine. Plaaniga toota üks video ja seejärel teha videoturunduse edulugu, paraku kaugele ei jõua – hea videoturundus on regulaarne, auditooriumiga dialoogis olev ja muutustega arvestav protsess. Selle asemel, et toota üks suur ja kalli eelarvega reklaamfilm, soovitame keskenduda väikeste, regulaarsete informatiivsete klippide tootmisele. Näiteks pakume välja:

Videoturunduse kondikava

Siin on konkreetne videoturunduse plaan ettevõttele X, toodab eritingimustega keskkonda mööblit ja ekspordib seda põhjamaade turule. Võtame eesmärgiks aasta jooksul igal nädalal edastada ühe umbes 60 sekundilise klipi mingil konkreetsel teemal (mitte sellest, et “meie ettevõte on asutatud 2002 ja kodumaisel kapitalil…”) Meil on selleks vaja:

 • 50 teemat, millest rääkida videos. Tõenäoliselt suudab ettevõte ajurünnaku abil need teemad üpris kiiresti lauale tuua.
 • Iga klipi helindatud tekstid neljas keeles (Eng, Fi, Swe, No), + märksõnade ja teksti tõlked otsingumootorile optimeerimiseks
 • Umbes 60 minutit puhast videomaterjali kokku spetsiifilistel (ajurünnakus genereeritud) teemadel ja teist samapalju üldvaateid montaazi jaoks. Kuna videod lähevad 4 keelde, kasutame ainult pealeloetud tekste ja rääkivaid inimesi videos ei ole.
 • Platvormid videode levitamiseks: Youtube, sots.meedia (FB, G+, Twitter, Instagram). Lisaks viited kodulehel blogi või abimaterjali kaustast.
 • Vaatajateni jõudmiseks kasutame: 1) e-maili listi olemasolevate klientidega kontaktis püsimiseks, 2) SEO st. märksõnadega optimeerimine Youtubes ja ettevõtte kodulehel 3) tasulist reklaami sotsiaalmeedias nähtavuse suurendamiseks. Vaatajateni jõudmisel arvestame kahe suurema segmendiga: A) inimesed, kes on meist juba teadlikud ja kontaktis (e-maili list, FB ja YT jälgijad), B) uued kontaktid (SEO, tasuline reklaam).

Kui materjalid on ette valmistatud, jääb ülesandeks igal nädalal uus video levitada (seda võib ka automatiseerida), jälgida auditooriumi reaktsiooni ja vajadusel vastata küsimustele / teha muudatusi. Kindlasti ei tähenda selline lähenemine, et aasta alguses teeme 50 videot valmis ja ülejäänud aja postitame – need 50 videot on baasiks pildil püsimiseks, siia vahele tuleks toota ajakohaseid uudiseid, muudatusi või vastuseid klientide probleemidele.

Sellise videoturunduse materjalide tootmise eelarve on suurusjärgus 7.000-10.000€, mis tähendab kokkuvõttes 35-50€ tootmiskulu video kohta (mäletad, meil on videod 4 keeles)! Siia lisandub video levitamise- ja tööaja kulud, neid on siiski võimalik väga palju ettevõttesiseselt ära teha.

Videoturunduse tööprotsess

TööprotsessPlaneerimineProduktsioonEdastamineVideoturundus

turundusvideo tööprotsess. videoturundus

Hästi planeeritud tootmisprotsess annab selguse nii tellijale kui meile. Oskuslik planeerimine aitab kokku hoida aega ja hoiab videoturunduse projekti eelarve kontrolli all.

Planeerimine tagab videoturunduse edu. Selles faasis tuleb leida vastus hulgale küsimustele, alates eesmärkide sõnastusest, toetava loo kokkupanemisest kuni tehniliste detailide planeerimisega. Küsimused, millele selles faasis mõelda:

 • Keda mu video kõnetama peaks, mis on vaatajale oluline?
 • Mida ma tahan öelda? Milline peaks olema lugu? Kas see paelub vaatajat?
 • Kus filmida? Kas kasutada ettevõtte oma inimesi või kaasata näitleja(d)?
 • Milline on taustaheli, muusika, valgus, meeleolu?
 • Kas video vajab lisaks selgitavaid animatsioone või 3D visuaale?
 • Kes ja kuidas hakkab videot levitama?

Planeerimisfaasis töötab VideoFilm meeskond selle nimel, et ettevõtte põhisõnum saaks selgelt fikseeritud ja videoturundus toetaks seda sõnumit.

Kasutame turundusvideo tootmiseks televisioonikvaliteediga töövahendeid ja professionaalide kogemust. HD kaamera, valgustuse planeerimine, kvaliteetne helisalvestus ja detailide jälgimine garanteerib maksimaalse kvaliteediga tulemuse.

Peale võtteid kasutame järeltöötluse maagiat, et salvestatud videomaterjal, heli, graafika ja tekstid kombineerida üheks terviklikuks klipiks. Vajadusel tõlgime tekstid ja kasutame võõrkeelseid näitlejaid turundusvideo kohandamiseks sihtturgudele vastavaks.

Peale video valmimist edastame selle vajalikes formaatides, arvestades kõigi soovitud videoturunduse eesmärkidega:

 • Veebikvaliteediga videofailid ettevõtte kodulehele
 • HD kvaliteediga videoklipid ettevõtte YouTube või Vimeo kanalitele
 • Sots.meedia video koos subtiitritega või tegevusele kutsuva sõnumiga
 • Vajadusel ka DVD või kohandamine erimõõtudega ekraanide tarbeks

Efektne video on alles esimene samm edukast videoturundusest. Aitame tellijal võtta maksimumi, aidates videoturundusega:

 • Tehnilised abi videofailide lisamiseks kodulehele
 • Youtube kanali loomine ja haldus. Turundustegevused Youtube ja Vimeo kanalitel
 • Aitame planeerida internetiturunduse tegevusi nii, et videod jõuaksid sihtrühmani
 • Levitamine Facebookis
 • Treiler videole või kodulehele vajaminev graafika

 

Küsi videoturunduse pakkumist

turundusvideo, mainefilmid, filmimine, montaaz ja levitamine

Võta meiega ühendust:

+372 52 76 805
ajalak@gmail.com

Go top