Videoturundus

Videoturundus on strateegia kuidas kasutada videomaterjali oma sõnumi kohaletoimetamiseks. Me aitame koostada plaani, toota vajaliku videomaterjali ja abistame tehniliste detailidega. Meil on üle 10 aasta kogemust visuaalmeedia ja turundusega.

Aitame Sind videoturundusega, võta ühendust:

+372 52 76 805
ajalak@gmail.com

Videoturundus ettevõtetele

Videoturundus on muutunud üheks populaarseimaks viisiks ettevõtte sõnumi edastamiseks internetis. Algselt nišitooteks olnud video on saanud laiatarbekaubaks – live ülekanded internetis, vlogid, õpetusvideod, arvamuslood ja klipid elust enesest. Igal inimesel on praeguseks taskus seade videosisu loomiseks ja video tarbimiseks. Ettevõtetele pakume professionaalset, eesmärgile keskendunud videosisu loomist ja valmismaterjali levitamist.

Videoturundus ei ole ainult reklaam

Võibolla esimene mõte video ja turundusega seostub tüütu “pesupulbrireklaami” pähemäärimisega. Õnneks on interneti tulekuga need ajad möödunud ja videosisu tootmine on keskendunud vaataja vajadustele, mitte pealesurutud reklaamipauside tekitamiseks. Mõned näited, mida võiks videoturunduses teha:

Ei ole midagi paremat kui päris klientide kiitvad kommentaarid Sinu ettevõtte toote või teenuse kohta. Lühikesed tempokad videod edulugudest Sinu toote või teenuse kasutamisel on tugev sotsiaalne argument

Juhenda oma kliente kasutama Sinu toodet, näita häid nippe ja lahenda tekkivaid probleeme. Tekita usaldust oma toote ja ettevõtte vastu, loo pikaajalisi suhteid.

Räägi oma valdkonnas toimuvast, näita uusi trende ja võimalusi. Positsioneeri ennast kui usaldusväärset eksperti.

Live video ülekannete tegemine on väga lihtsaks tehtud – kajasta olulisemaid sündmusi oma ettevõtte argengus, näita kliendipäeva või mõnd suuremat sündmust otsepildis.

Videoturundus peab olema järjepidev

Videoturundus ei ole sprint, pigem maraton ja auditooriumi pikaajaline kasvatamine. Plaaniga toota üks video ja seejärel teha videoturunduse edulugu, paraku kaugele ei jõua – hea videoturundus on regulaarne, auditooriumiga dialoogis olev ja muutustega arvestav protsess. Selle asemel, et toota üks suur ja kalli eelarvega telereklaam, soovitame keskenduda väikeste, regulaarsete informatiivsete klippide tootmisele ja sotsiaalmeedias levitamisele.

Videoturunduse võib teenusena sisse osta meilt või kasutada oma firmas olevaid resursse, mõlemal on omad plussid ja miinused, küsi endalt järgnevat:

  • Hea video loomine nõuab palju tehnilisi oskusi, need on kõik õnneks õpitavad. Kas ettevõtte siseselt on see kompetents olemas või oled valmis investeerima oma töötaja väljaõppesse või pigem tellid spetsialisi?
  • Tõenäoliselt on sotsiaalmeedia haldus korraldatud ettevõtte siseselt. Kas lisada sinna ka videokanalite haldus või tellida see töö väljast? Äkki tellida videod väljast ja hallata ettevõtte siseselt?
  • Kumb tuleb odavam – kas oma töötajate abil videosisu tootmine (lisa siia ka koolitusele kuluv aeg) või spetsialisti kaasamine? Võbolla kaasata spetsialist oma töötajate väljaõppe perioodiks?
  • Hea kvaliteediga videosisu tootmine tähendab investeeringuid tehnikasse (video, heli, valgus, tarkvara). Kas oled valmis need tegema või ostad sisse?

Videoturunduse kondikava

Siin on konkreetne videoturunduse plaan ettevõttele X, toodab eritingimustega keskkonda mööblit ja ekspordib seda põhjamaade turule. Võtame eesmärgiks aasta jooksul igal nädalal edastada ühe umbes 60 sekundilise klipi mingil konkreetsel teemal (mitte sellest, et “meie ettevõte on asutatud 2002 ja kodumaisel kapitalil…”) Meil on selleks vaja:

  • 50 teemat, millest rääkida videos. Tõenäoliselt suudab ettevõte ajurünnaku abil need teemad üpris kiiresti lauale tuua.
  • Iga klipi helindatud tekstid neljas keeles (Eng, Fi, Swe, No), + märksõnade ja teksti tõlked otsingumootorile optimeerimiseks
  • Umbes 60 minutit puhast videomaterjali kokku spetsiifilistel (ajurünnakus genereeritud) teemadel ja teist samapalju üldvaateid montaazi jaoks. Kuna videod lähevad 4 keelde, kasutame ainult pealeloetud tekste ja rääkivaid inimesi videos ei ole.
  • Platvormid videode levitamiseks: Youtube, sots.meedia (FB, G+, Twitter, Instagram). Lisaks viited kodulehel blogi või abimaterjali kaustast.
  • Vaatajateni jõudmiseks kasutame: 1) e-maili listi olemasolevate klientidega kontaktis püsimiseks, 2) SEO st. märksõnadega optimeerimine Youtubes ja ettevõtte kodulehel 3) tasulist reklaami sotsiaalmeedias nähtavuse suurendamiseks. Vaatajateni jõudmisel arvestame kahe suurema segmendiga: A) inimesed, kes on meist juba teadlikud ja kontaktis (e-maili list, FB ja YT jälgijad), B) uued kontaktid (SEO, tasuline reklaam).

Kui materjalid on ette valmistatud, jääb ülesandeks igal nädalal uus video levitada (seda võib ka automatiseerida), jälgida auditooriumi reaktsiooni ja vajadusel vastata küsimustele / teha muudatusi. Kindlasti ei tähenda selline lähenemine, et aasta alguses teeme 50 videot valmis ja ülejäänud aja postitame – need 50 videot on baasiks pildil püsimiseks, siia vahele tuleks toota ajakohaseid uudiseid, muudatusi või vastuseid klientide probleemidele.

Sellise videoturunduse materjalide tootmise eelarve on suurusjärgus 7.000-10.000€, mis tähendab kokkuvõttes 35-50€ tootmiskulu video kohta (mäletad, meil on videod 4 keeles)! Siia lisandub video levitamise- ja tööaja kulud, neid on siiski võimalik väga palju ettevõttesiseselt ära teha.

Videoturunduse tööprotsess

turundusvideo tööprotsess. videoturundus

Hästi planeeritud tootmisprotsess annab selguse nii tellijale kui meile. Oskuslik planeerimine aitab kokku hoida aega ja hoiab videoturunduse projekti eelarve kontrolli all.

Planeerimine tagab videoturunduse edu. Selles faasis tuleb leida vastus hulgale küsimustele, alates eesmärkide sõnastusest, toetava loo kokkupanemisest kuni tehniliste detailide planeerimisega. Küsimused, millele selles faasis mõelda:

  • Keda mu video kõnetama peaks, mis on vaatajale oluline?
  • Mida ma tahan öelda? Milline peaks olema lugu? Kas see paelub vaatajat?
  • Kus filmida? Kas kasutada ettevõtte oma inimesi või kaasata näitleja(d)?
  • Milline on taustaheli, muusika, valgus, meeleolu?
  • Kas video vajab lisaks selgitavaid animatsioone või 3D visuaale?
  • Kes ja kuidas hakkab videot levitama?

Planeerimisfaasis töötab VideoFilm meeskond selle nimel, et ettevõtte põhisõnum saaks selgelt fikseeritud ja videoturundus toetaks seda sõnumit.

Kasutame turundusvideo tootmiseks televisioonikvaliteediga töövahendeid ja professionaalide kogemust. HD kaamera, valgustuse planeerimine, kvaliteetne helisalvestus ja detailide jälgimine garanteerib maksimaalse kvaliteediga tulemuse.

Peale võtteid kasutame järeltöötluse maagiat, et salvestatud videomaterjal, heli, graafika ja tekstid kombineerida üheks terviklikuks klipiks. Vajadusel tõlgime tekstid ja kasutame võõrkeelseid näitlejaid turundusvideo kohandamiseks sihtturgudele vastavaks.

Peale video valmimist edastame selle vajalikes formaatides, arvestades kõigi soovitud videoturunduse eesmärkidega:

  • Veebikvaliteediga videofailid ettevõtte kodulehele
  • HD kvaliteediga videoklipid ettevõtte YouTube või Vimeo kanalitele
  • Sots.meedia video koos subtiitritega või tegevusele kutsuva sõnumiga
  • Vajadusel ka DVD või kohandamine erimõõtudega ekraanide tarbeks

Efektne video on alles esimene samm edukast videoturundusest.

Efektne video on alles esimene samm edukast videoturundusest. Aitame tellijal võtta maksimumi, aidates videoturundusega:

  • Tehnilised abi videofailide lisamiseks kodulehele
  • Youtube kanali loomine ja haldus. Turundustegevused Youtube ja Vimeo kanalitel
  • Aitame planeerida internetiturunduse tegevusi nii, et videod jõuaksid sihtrühmani
  • Levitamine Facebookis
  • Treiler videole või kodulehele vajaminev graafika