Turundusvideo areng: mis töötab tänapäeval?

Turundusvideo on paari viimase aasta jooksul läbi teinud suure muutuse. Märkamatult oleme muutumas tekstipõhisest veebist videopõhiseks veebiks. Mis tuleb tulevikus, seda näitab ainult aeg. Küll aga on fakt, et video osatähtsus selle tuleviku kujundamisel saab olema suur. Videoturundus ja interaktiivne meedia saavad olema võtmerolliga ettevõtete turundustegevuste elluviimisel. Panime kokku ülevaatliku tabeli, et näidata neid paradigmade muutusi, mis videoproduktsiooni maastikul viimasel ajal toimunud on:

 Klassikaline lähenemineMis töötab nüüdMis on muutunud:
Video fookusEttevõte või toodeKliendi probleemide lahendamineProbleeme lahendavad videod on vaatajale atraktiivsemad ja saavad märgatavalt rohkem tähelepanu. Firma tutvustused ei ole huvitavad.
EelarveSuurVäike-keskmineTurundusvideo tootmine on odav, eelarve planeerimine annab suuri tulemusi
Ligipääs videole, levitamineMüügimehed kontrollisid levitamistAvalik, kõigile vaatamiseks. Soositakse jagamistSotsiaalmeedia tulek on muutnud video levitamist ja tarbimist. Video on kõikjal, kogu aeg. Kaasas nutitelefonis, mitte enam kodus TV’d vaadates.
Levitamine– Mess
– Koosolek
– Müügiesitlus
Web, lisaks traditsioonilised meetodid.Veebi teel video levitamine on mugavam ja paremini mõõdetav.
EsinejaNäitleja, makstud vokaalartistPäris inimesed, päris sõnumidKliente on järjest raskem panna uskuma. Näitlejad ja professionaalsusest üle ääre ajav turundusvideo näeb välja nagu “makstud sõnum” ja mitte päris.
MuljeAutoriteet Informatiivne, abimeesOlla tähtis ei ole enam tähtis. Abistav video on vaatajale olulisem kui prestiizne video.
Sagedus1-2 videot aastaskümneid või sadu videosid.Video tootmise eelarve võis varasemalt olla näiteks 50.000€. Nüüd toodab selle eelarvega võibolla 50 videot.
SkoopLai – ühe videoga üritati öelda kõikKitsas – iga probleemi / detaili jaoks oma videoSuured ja üldised turundusvideod ei ole kuhugi kadunud, küll aga on oluliseks muutundu väikeste, konkreetsete teemadelahendamine mikrovideodega
Kus video paikneb kodulehelalajaotuses “videod”iga konkreetse teema või sektsiooni juuresKeegi ei tule Su kodulehele vaatama videosid (kui sa pole just Youtube). Tullakse otsima lahendusi probleemidele.
Video on leitavKodulehelKõikjal. Youtube, mobiil, koduleht, reklaamVeebileht pole lõppsiht kuhu klient peaks videot vaatama tulema, video on kõikjal tema ümber.
KasutusTV reklaam

 

Müügivideo

kodulehe tervitus

-klientide tagasiside
-Õpetused
-tootetutvustus
-värbamisvideo
-sisuturundus
-pressiteated
-jne jnevaata postitust 51 võimalust video kasutamiseks
Turundusvideo kasutusvaldkond kasvab igapäevaselt.