7 võimalust turundusvideo eelarve kontrolli all hoidmiseks

Turundusvideo hind koosneb paljudest faktoritest ja video kestvus on neist üks vähemtähtsamaid. 30.sek turundusklipi tootmiseelarve võib olla 100,1000 või 100.000 eurot. Kui eelarve on paigas ja videoproduktsiooni ettevõttega käed löödud, siis mõned soovitused, kuidas eelarvet ohjata ja oma projektist maksimum võtta:

1. Turundusvideo sisu paika enne võtteid. Kõlab nagu elementaarne ettevalimistus, kas pole. Ära jäta improviseerimist võtete ajale, kaamera ees olevad inimesed peaksid eelnevalt täpselt teadma, mida ja kuna rääkida. See käib ka klientide tagasisidevideode kohta. Lootus improviseeritud videovõtetel midagi erakordset saavutada, on väike, pigem jääb tulemus alla keskpärasuse. Kui käsikirja sõna täpsusega paigas pole, on väga palju abi ka mõtete / teemade loetelust, mis kindlasti videosse peavad jõudma.

2. Planeeri graafikusse efektiivsus. Kui võttepäev ja meeskond on paigas, äkki õnnestub samasse hetke mahutada veel ühe klipi võtted,  kiire intervjuu, arvamusloo materjal vms. Võtete planeerimisel on kõige suuremaks kuluks meeskonna ja tehnika kohale toimetamine / üles seadmine. See, kas kaamera käib 10 minutit kauem või vähem, on üldises projekti tööaja ja -kuluarvestuses marginaalne. Tihti ei ole vaja erinevate võtete/teemade jaoks eraldi asukohti ja need saab ära teha ühes samas võttepaigas. Või kasutada hoopis greenscreeni võtete tegemiseks ja tekitada keskkond alles järeltöötluses. Videoproduktsiooni ettevõtte ülesanne on saada päevast väga hea pilt ja heli, tellija hooleks jääb etteantud ajagraafiku maksimaalne ärakasutamine.

3. Kasuta oma töötajaid. Oma töötajate kasutamine on järjest lihtsmaks muutumas kuna esmajärjekorras hinnatakse videoturunduses audentsust. On hetki, kus on tõesti vaja viimistletud esindusvideo, koos fassaadi ja perfektselt esineva näitlejaga, enamasti aga tuleb kasuks päris inimeste näitamine. Kui tegutsed näiteks tehnoloogiavaldkonnas, kus autoriteet ja nimi müüvad, on spetsialisti näitamine õigel kohal, meelelahutuses ja elustiili videodes on jällegi vaja näidata inimesi, kes selle elustiili või väärtuse kandjad on.

4. Hoia turundusvideo pikkus lühike. Lühike video on peaaegu alati parem kui pikk, lisaks ka odavam toota. Loomulikult võib 30.sekundi TV reklaami produtseerimiseks kulutada rohkem kui tunniseks intervjuuks, kuid suures plaanis on soovitava valmistulemuse pikkus ja tootmiskulu väga hästi korrelatsioonis. Veebis levitatav ettevõtte tutvustus või turundussõnum peaks mahtuma 1-2 minuti sisse, eriti hea sõnum mahub minuti sisse. Loe pikemalt, kui pikk võiks olla turundusvideo.

5. Hoia tagasi graafika ja animatsiooniga. Veel mõned aastad tagasi koosnes turundusvideo põhiliselt animatsioonist ja pealeloetud helist. Tänasel päeval eelistab vaataja päris inimest ja päris asju. Loomulikult on endiselt hulgaliselt olukordi, kus animatsioon ja graafika on omal kohal, näiteks selgitusvideod kuid üldplaanis on animatsiooni tänapäeval vaja vähem kui mõned aastad tagasi. Jah, kes meist ei armastanud video alguses neid 15-sekundilisi lendavaid ja keerlevaid logosid…

6. Kasuta üritusi, et koguda klientidelt tagasisidet. Kui turundusvideos on plaan kasutada klientide kiitvaid kommentaare, tasub mõelda, kas on tulemas mõni üritus (kas siis enda korraldatud või mõni avalik mess/seminar) kus saaks filmida oma klientide tagasisidet. Sellised tagasisidevideod on videoturunduse strateegias väga mõjusad ja planeerimine üritustele hoiab kokku produktsioonifirma aega, mis muidu kuluks erinevate võttepaikade vahel liikumiseks.

7. Taaskasuta videomaterjali. Kord juba filmitud materjali on võimalik ümber monteerida erinevate sõnumitega, alati ei olegi vaja uusi videovõtted või piisab väikesest täiendavast materjalist. Kord juba filmides tasubtuleviku tarbeks salvestada ka mõned katteplaanid, isegi kui esialgne käsikiri ja plaan neid ette ei näe.

Võta meiega ühendust, mõtleme koos välja targa strateegia Sinu ettevõtte videoturunduseks.