Videoturundus efektiivsemaks

videoturundus

Videoturundus võib olla raha põletamine, kui seda teha valesti. Võimalusi on palju ja katse-eksituse meetodil uute lahendustega tutvumine võib minna aja ja eelarvekulukaks.

Tõenäoliselt oled sa praeguseks juba otsustanud videoturundust oma ettevõtte kampaaniates kasutada. Mõistlik mõte, videost on saanud turundusmaastiku “uus must” ja iga turundaja peab väga tõsiselt kaaluma selle lisamist oma strateegiasse. Järgnevalt 7 soovitust, kuidas oma videoturunduse strateegiat muuta efektiivsemaks.

Efektiivne videoturundus

  1. Kasuta videoturunduses oma korporatiividentiteeti
    Video peab kõnetama sama auditiooriumit ja viima edasi sama sõnumi, mis ülejäänud turunduskanalid ja -sõnumid. Seetõttu on oluline, et turundusvideos oleks kasutusel sama visuaalne keel ja toon, mis mujal. Üldine branding peab vastama ülejäänud kampaaniatele, et koostöös anda ühtne ja selge sõnum.
  2. Defineeri selgelt turunduslikud eesmärgid
    Tea oma turunduslikke eesmärke ja kasuta videoturundust nende saavutamiseks. Videoturundusega võib sihtida samal ajal mitut erinevat sihtrühma, a) üldised videod ja b) mingile kindlale sihtrühmale suunatud täpsed videod. Samal ajal ära unusta ära oma korporatiivset identiteeti. Turundajad soovitavad luua sihtrühma profiilid (persona’d), mille alusel tegevusi segmenteerida.
  3. Selge sõnum kõigile videodele
    Iga turundusvideo mille välja saadad, peab sisaldama väga fokuseeritud ja täpset sõnumit, mis on üheselt mõistetav ja vaatajale arusaadav. Head video kutsub üles tegevusele. Hoia kõiki neid sõnumeid meeles, kui kirjutad oma videodele käsikirja. Pea meeles, hea video on kuni 60sek pikk ja vaataja tähelepanu hakkab uitama juba esimese 10 sekundi möödumisel st. sul on aega loetud sekundid, et püüda tähelepanu ja hoida seda.
  4. Videoturunduses ei ole ühte õiget teed
    Iga video ei pea algama tühjalt kohalt uue materjaliga. Kui ettevõttel on juba küllalt vanust ja kogunenud varasemaid materjale, saab neid taaskasutada ja kokku monteerida uusi sõnumeid. Kui materjali on piisavalt, võib tootmiseelarvet suunata hoopis uute montaazide tegemisele, mitte uue materjali filmimisele. See on hea võimalus väiksema eelarvega opereerimiseks.
  5. Tehniline suutlikus peab olema hea
    Videoformaate ja platvorme on palju, kõigil on erinevad nõudmised ja eelised. Videomaterjale tootes on oluline teada, kuhu läheb lõpptulemus, et sellele vastavad failid toota. Näiteks iPhone ei saa läbi Flashiga, st. kodulehel peab player olema html5 formaadis. http://www.tubemogul.com on hea leht video levitamiseks paljudesse kohtadesse ühest kohast.
  6. Süvene statistikasse
    Vaata järgi, millised videod töötavad, millised mitte. Kas vaatajad vaatavad video lõpuni või äkki kaovad juba poole video pealt? Suurematel platvormidel on väga põhjalikud statistikamootorid, mille abil on võimalik saada hea ülevaade materjalide vaadatavusest ja vaataja käitumisest.
  7. Suuna vaatajaid oma videole
    Heast videost on vähe kasu, kui sellel ei ole vaatajaid. Kasuta erinevaid tasulisi ja tasuta turunduskanaleid, et vaatajaid oma videoni juhatada. E-mail, sots.meedia, PPC reklaamid (pay per click).

Kui vajad abi videoturunduse strateegiate väljatöötamiseks, küsi meilt abi!