Videoturundus Eestis praktika näitel

Hoiame usinalt silma peal Eesti ettevõtete pingutustel videoturunduses ja millega nad välja tulevad. Hiljuti jäid meile silma mõned väga tublid ettevõtmised, millest tahaks alljärgnevalt rääkida:

Bestmark kombiahi

Bestmark müüb suurkööke ja oma kombiahju tutvustuseks on lasknud kokkadel seda kasutada. Video on meeldivalt kokkuvõtlik ja tempokas, küll aga jääb puudu üks oluline aspekt – mis asi see kombiahi siis tegelikult on? Näidatakse kokka toimetamas aga tootest endast ei sõnagi. Soovitus oleks peale filmimist võtta kokkadelt intervjuu või rääkida peale tekst (kasvõi diktofoniga pärast lisaks salvestatud), kus räägitakse tootest endast ka. Praegu jääb see osa vajaka ja sellega kokkuvõttes video mõju väike. Call to action video all kirjelduses on samas väga hea, tubli töö!

Kasemaa art

Markus Kasemaa tööde making of on pea sama huvitav vaadata kui valmistööd ise. Lihtne teostus ja videode tootmise järjekindlus töötavad hästi. Jällegi on heli jäetud vaeslapse rolli.

Softrend

Hea näide, kuidas igas valdkonnas annab teha oma toote kasutusvideosid. Järgmiseks ootaks diivanikatete puhastamise, diivani valimise ja materjalide kohta tootevideosid. Tubli algatus, paraku paistab, et Softrend on oma kanali viimasel ajal unarusse jätnud. Lisaks soovitus, äkki õnnestub video lühemaks teha?.