5 põhjust, miks laadida turundusvideo Facebooki

Videoturunduse üks tähtis osa on Facebook. Video Facebooki lisamisel tasuks tähele panna järgmist:

1. Ole märgatav – Facebooki laaditud videod saavad rohkem tähelepanu kui postitatud videolingid

täiesti mõistetav strateegia ka Facebooki poolt, eelistatakse kasutajatele näidata pigem oma videosid kui suunata neid vaatama YouTube, Vimeo jne lehtedele. Facebook tahab olla kogu meedia edastaja ja eelistab näitamiseks pigem materjali, mis ei suuna kasutajat oma piiridest väljapoole. VideoFilmi klientide kogemused näitavad, et Facebooki postitatud turundusvideo saab 5-6 korda rohkem vaatamisi kui Youtube lingi postitamine. Mobiiltelefonidel on see number veelgi suurem ja ulatub kuni 10 korrani. Trikk on ka video eelvaate akna suuruses – facebooki postitatud video puhul on video eelvaate aken mitu korda suurem kui video eelvaade linkimisel youtubesse.

Videoturunduse soovitus: Suurema auditooriumi saavutamiseks laadi video otse facebooki, mitte ära lingi Youtubest!

turundusvideo facebookis

2. Püüa tähelepanu – Facebooki video hakkab automaatselt mängima

Teine hea põhjus turundusvideo laadimiseks Facebooki on automaatne mängimine, mis käivitub kohe, kui kastaja kerib videoni. Facebook on asjad sättinud nii, et video heli on siiski vaigistatud ja selle kuulmiseks peab kasutaja video peal klikkima. Ainuõige lahendus, kuna automaatselt mängima hakkavad helid on erinevate uuringute põhjal kasutajatele üks tüütumaid nähtusi internetis.

Kokkuvõtteks: automaatselt liikuma hakkavad pildid on väga hea tähelepanu püüdja ja ületab kindlasti staatilise pildi (youtube lingi).

3. Jõua laia auditoorimini boostiga ilma vaataja esmase soovita

Üks põhilisemaid asju, mida turundusvideoga teha, on lisada see oma kodulehele. See töötab väga hästi potensiaalsetele klientidele, kes on otsinud Sinu ettevõtet ja jõuavad kodulehele videot vaatama. Tänuväärne auditoorium, kes otsib Sind üles ja vaatab sõnumi läbi.

Hea video otsingumootori optimeerimine (VSEO) võimaldab videot turundada ka neile, kes otsivad küll teenust/toodet kuid ei ole Sinu ettevõttest midagi kuulnud ja satuvad videot vaatama otsingutulemuste tõttu.

Ok, tundub suurepärane, aga kus on konks?

Mõlemad variandid eeldavad, et vaataja otsib aktiivselt Sinu firmat või teenust. Kuidas jääb nendega, kes hea meelega vaataks videot, küll aga ei vaevu hetkel ise seda otsima? See on koht, kus Facebooki boost appi tuleb. Laadides oma video facebooki ja boostides posti paarikümne euro eest saavutame me tuhandetesse ja tuhandetesse ulatuva auditooriumi, kelle hulgas on kindlasti Sinu videost huvitatuid, kuid kes ei teadnud ise selle järgi küsida.

Näiteks praegu huvitab mind šoti terjerite treenimine ja reisimine Lissaboni. Kumbki ei tundu samas hetkel piisavalt põletav teema, et spetsiaalselt videot või kodulehte otsida. Küll aga vaataksin huviga videot, kui see Facebookis minu ajateljele satuks.

4. Sihi täpset auditooriumi – boostimine on täpne

Kui teed Facebookis boost posti, pakutakse sulle välja hulga tööriistu oma sihtrühma täpsustamiseks. Mõnikord on see väga oluline. Sa võid valida oma videole sihtrühma vanuse, soo, geograafilise asukoha ja huvialade järgi. Selline täpsem sihtimine kindlustab, et turunduseelarve kulutatakse ainult selle sihtrühma peale, kes ka tegelikult on potensiaalsed kliendid.

Kujuta, et pead majutusasutust, mis pakub teenust ruumide rendiks pulmadeks. Facebook laseb sul täpselt valida oma sihtrühma, antud näite puhul huvitab sind pigem naised 25-45a. ja paarisaja kilomeetri raadiuses Sinu ettevõttest.

5. Suuna vaatajad lähemale oma eesmärgile

Kui teed Facebookis boosted video, saad lisaks videole seadistada call-to-action nupu, mis jääb videoplayeri külge. Seda näidatakse video lõpus ja sellega saab suunata vaataja sujuvalt edasi oma kodulehele.

Tekstilingi saab video kohale ka lisada mitteboostitud videos aga video lõppu pandud nupp on igal juhul silmatorkavam.

Võta meiega ühendust, aitame teha video, mis näeb Facebookis hea välja!