Videoturundus aitab otsingutulemustes esile tulla


Videoturundus aitab tõusta esimeste sekka otsingutulemustes.

Otsingumootorites esimeste hulgas olla on ettevõtte e-eduks kriitiline. Hea ütlus on, et Google kolmas leht on hea koht laiba peitmiseks – sinna ei vaata keegi. Tõsi, lisaks võib seda mõtet täiendada – kolm esimest otsingutulemuse vastus saavad 90% tähelepanust. Ehk siis, esimese lehekülje lõpus olemine (või teise alguses) ei ole just teab mis edulugu internetiturunduses.

Videoturunduse soovitused

  • Hoia oma videod lühikesena. Sellel teemal on tehtud palju uuringuid ja tõdemus on, et inimese tähelepanu on umbes sama pikk kui kuldkalal – 8 sekundit. Video eesmärgiks peab olema esimese 8-10 sekundi jooksul anda teada, millega on tegu ja mis kasu tõuseb sellest vaatajale. Mikrovideode lehed (vine jne) on selge näide lühikeste videode populaarsuse tõusust.
  • Vähem on rohkem. Kui palju jõuad edasi anda 10 sekundiga? Võib tekkida kiusatus väga kiiresti rääkida, näidata palju pilte, näidata korraga erinevaid materjale. Tõenäoliselt on video edukam, kui keskendub ainult ühele konkreetsele sõnumile.

Videoturundus ja otsingumootorid

Järgnevalt mõned soovitused, kuidas videoturundust maksimaalselt ära kasutada otsingutulemustes esiletulekuks:

  1. Video manustamine – video olemasolu on juba väga hea algus. Lisaks sots. meedia kanalites jagamisele tasub video manustamiskoodi abil panna ka oma kodulehele. Meediarohked kodulehed saavad rohkem otsingumootorite tähelepanu ja aitavad tõusta otsingutulemustes.
  2. Video märksõnad – märksõnad on olulised video laadimisel, süsteem ei saa aru video sisust vaid sinna juurde lisatud tekstist. Veendu, et videol oleksid asjakohased märksõnad (8-10 märksõna on väga hea) ja video kirjeldus oleks asjakohane. Kui lisad video oma kodulehele, vaata, et ka kodulehel oleks video juures tekst, mis kirjeldab video sisu.
  3. Video transkript – CC ehk closed captions. Transkripti lisamine videole aitab Youtubel paremini aru saada video sisust ja seda näidatakse ka rohkem.
  4. Kindlasti Youtube – YT on suuruselt teine otsingumootor maailmas (esimene on, üllatus-üllatus, Google). Google ja Youtube teevad väga palju koostööd otsingutulemustes ja YT videod tulevad välja ka Google otsingus.
  5. Kodulehekülg kiireks – Google arvestab lehekülje kiirust. Kiiresti laadivad lehed saavad boonuspunkte ja tõusevad otsingutes ettepoole. Kui oled videod pannud oma kodulehele, kontrolli, kui kiiresti koduleht laadib – aeglaselt laadiva kodulehega on raske esimeste seas konkureerida. Kodulehe kiiruse testimiseks on hea vahend tools.pingdom.com
  6. Viita Youtube videolt kodulehele. Kui oled teinud video, laadinud Youtubesse ja manustanud oma kodulehele, ära unusta YT video selgituses viidata oma kodulehele. Viide mõjutab positiivselt otsingutulemusi.
  7. Kliendid hääletavad “jalgadega” – google jälgib, kas ja kuidas külastajad tarbivad Sinu kodulehe sisu – kas vaatavad videosid (kui kaua?), kui palju lehti läbi lehitsevad. Sellest saab otsingumootor hea ettekujutuse, kui hea sisuga on kodulehekülg ja vastavalt sellele saad ka tulemuse otsingutulemustes. Tehnika, kus ühe märksõna spämmimisega sai esimeseks, ei tööta enam ammu. Hea sisu töötab!

Kokkuvõtteks

Videoturundus kasvab ja kogub järjest populaarsust. Vaatajale meeldivad videod, need jäävad meelde! Video tootmine muutub järjest odavamaks ja kättesaadavamaks, seega alusta kohe.

Küsi videoturunduse pakkumist

Filmime videod, aitame leida vaatajad. Võta meiega ühendust!