Tootevideo, milleks?

tootevideo filmimine

Tootevideo on selgitav videoklipp mis aitab mõista toote omadusi. Kasutusvaldkondadeks on enamasti e-poed kauba paremaks tutvustamiseks ja ettevõtete kodulehed konkreetsele huvilisele. Tootevideod ei ole enamasti mõeldud huvi tekitamiseks vaid juba teemast teadlikumale kliendile, kes otsib lisainfot oma uudishimu rahuldamiseks.

Hea tootevideo

Paljud tootevideod keskenduvad toote omaduste tutvustamisele, samas hea klipp keskendub selle asemel hoopis kliendi saadavale kasule. Vaatajal tekib videoga kergemini kontakt, kui see pakub lahendusi probleemidele, mitte ei paku vaatajale toote omadusi (mida, tõsi küll, saab kasutada probleemide lahendamiseks). Jäta vahelt ära see üleliigne samm kus vaataja peab kokku viima toote omaduse ja selle võimaliku kasu probleemi lahenduseks.

Hea tootevideo sisaldab kindlasti lisaks videopildile ka pealeloetud tekste ja muusikat. Kui pilt annab usaldusväärsuse siis heli aitab veenda. Veebis on küllalt tootevideosid, kus taustaks vaid muusika – see on potensiaali kasutamata jätmine! Sõnum pildi ja helina koos töötavad mõjusalt ja seda tuleb ära kasutada.

Hea tootevideo komponendid:

  • Video on ülevaatlik, tempokas, pigem kiire kui aeglane
  • Mitte üle 30-60 sekundi pikk
  • Pakub lahendust vaataja probleemile
  • Kutsub üles tegevusele (osta nüüd; loe lisaks; võta ühendust; jne)
  • Sisaldab lisaks videole ka heli
  • On sihtturu keeles

Tootevideo sobib paljudele ettevõtetele

Tootevideo sobib paljudele ettevõtetele, olgu tooteks füüsiline toode, teenus või kasvõi tarkvara. Video abil saab aidata kliendil mõista toodet paremini ja suurendada müüki. Tarkvara puhul saab näidata ülevaadet selle efektiivsusest, teenuse puhul mugavust ja toote puhul võimalusi selle abil kasu saamiseks. Kasusid, mida tootevideo abil saab rõhutada on kolm- aeg, energia ja raha. Toode võib muuta protsesse kiiremaks (hoida kokku aega), pakkuda lahendust kergemini (energia) või teha asja ära odavamalt (raha).

Tootevideo vs. mainevideo

Tootevideod erinevad üksjagu mainevideodest. Mainevideod on toodetud sisuturunduse eesmärkidel ja üritavad vaatajale jätta meelde brändi või ettevõtte üldmuljet. Tootevideod samas keskenduvad just toote kasutamisel saadavale kasule ja on tihti detailsemad kui mainevideod. Tootevideo vaataja on tõenäoliselt eelnevalt juba tuttav ettevõtte kuvandiga ja tavaliselt motiveeritum videot ka vaatama.

Kokkuvõtteks

Tootevideo tekitab vaatajatel toote vastu elavamat huvi ja aitab kasvatada müüki. Video töötab müügikäibe suurendajana ainult juhul, kui see on tehtud hästi ja vaataja huvidega arvestades.

Küsi tootevideo pakkumist

Filmime tootevideod, pildistame tootefotod, aitame tehniliste lahendustega. Võta meiega ühendust!

[contact-form-7 id=”66″ title=”Contact form 1″]