Treiler turundusvideole, kas teha?

Video treiler annab vaatajale aimu sellest, mis on tulemas. Kuid kas on hea mõte seda kasutada turundusvideos?

Hea treiler annab üldjuhul aimu sellest, millest film või tv-saade räägib. Tavapäraselt on tegu tempoka montaaziga, mis püüab tähelepanu, loob draamat ja tõstab pinget. Pea alati on tegu visuaalselt väga põhjalikult planeeritud teosega.

Me oleme kõik seda näinud, tarbinud ja mõnikord ka selle lõksu sattunud või lõpp-tulemuses pettunud. Treiler on osa filmi- ja TV maastikust ja seda osatakse oodata.

Aga videoturunduses?

Neile, kes plaanivad oma turundusvideoga rääkida lugu, võiks treileri tegemine olla hea mõte. Mõned mõtted, miks võiks kaaluda videotreileri lisamist videoturunduse plaani:

Treiler tutvustab lugu

Treiler lubab vaatajale kiiresti anda ülevaate sellest, mis looga on tegu. Näiteks, kui sa soovid oma kliendile jutustada lugu läbi seeria videoklpiide on treiler hea mõte huvi äratamiseks ja üleval hoidmiseks. Treiler annab üksikutele klippidele tervikliku kesta ja kutsub vaatajat üles edasi uudistama või ootama järgmist klippi. Treiler on kaval ka näiteks Facebooki puhul – lühike sissejuhatav klipp koos üleskutsega vaadata juba kodulehelt või mujalt põhjalikumalt edasi.

Treiler näitab brändi stiilitunnetust

Lahe filmilik treiler, ka näiteks väga tavapärasel teemal püüab tähelepanu. Kui isegi videoturunduse eesmärgid on midagi muud, jääb vaatajale meelde fakt, et videoga nähti vaeva ja ettevõte hoolib oma auditooriumist.

Treiler informeerib vaatajat

Turundusvideo treiler annab hea ülevaate sellest, milline võiks pikem video välja näha. Hea treiler ei riku videot ja ei reeda olulisi kohti andes liiga palju infot, samas annab täpselt piisavalt selleks, et tekitada huvi edasivaatamiseks.

Treiler töötab sotsiaalmeedias

Fakt on, et sotsiaalmeedias on inimeste tähelepanu väga lühike ja tavapärane turundusvideo võib mattuda muude uudiste, kassipiltide ja sõbrakutsete vahele. Samas lühike, just sellele sotsmeedia kanalile kohandatud video püüab pilku ja meelitab inimesi järjest Sinu kodulehele. Näiteks peab sotsiaalmeedia puhul arvestama treileri tegemisel:

  • Enamus facebooki kasutajaid näeb video mängimas automaatselt st. võimalus tähelepanu püüda
  • Enamus facebooki kasutajaid ei kuule video heli st. see on välja lülitatud
  • Instagramis saab rohkem tähelepanu video, mis on vertikaalformaadis, täpselt nagu tänapäeval moblaga filmides tavaks on

neid väikeseid videoturunduse nippe arvestades on võimalik igale kanalile luua oma treiler, mis täidab just seda õiget eesmärki – meelitab vaataja Sinu kodulehele pikemat video vaatama.

VideoFilm meeskond teeb sinu turundusvideole loomingulise või vähemloomingulise treileri, küsi meilt lisa!

[su_spacer size=”50″]

Küsi pakkumist

[contact-form-7 id=”66″ title=”Contact form 1″]