Turundusvideo on tähtsam kui kunagi varem

Me elame ajastul, kus visuaalkunstid on tähtsamad kui kunagi varem.

Kunst ja turundus on kokku sulanud, moodustades tugeva sõnumi ja visuaalselt nauditava terviku. Võta suvaline reklaam ja näed, et ammu ei ole enam tegu valgel taustal musta kirjaga, vaid oskusliku pildikeele, kompositsiooni, planeerimise ja strateegiaga. Ilmselgelt on konkurents vaataja tähelepanule tihe ja loovagentuurid pingutavad igapäevaselt järjest rohkem selle nimel, et kampaaniad vaatajale meeldejäävaks muuta.

Traditsioonilise trüki- ja telemeedia kõrval on kolmandaks tugevaks sambaks veeb ja veebiturundus. Kui teles on meil ainult liikuv pilt ja trükis on ainult paigalseisev tekst, siis veeb ühendab need kaks head omadust üheks – nii tekst kui liikuv pilt. Hea uudis turundajale, sisu saab olla mitmekesisem ja tarbija (lugeja) saab enda jaoks valida just selle formaadi, mis teda paelub.

Turundusvideo paelub rohkem

Video tõmbab tähelepanu ja liikuv pilt võidab alati staatilise teksti, see paraku lihtsalt on nii. Veebis, kus suurem osa materjali on endiselt kirjutatud kujul (nagu ka näiteks see artikkel siin) on videoga palju lihtsam silma paista, kui seda on näiteks TV’s (kus paraku kõik ümberringi on ka video). Ehk siis, turundusvideo loomiseks on praegu parim aeg!

Sisu on tähtis!

Sisutuid tühje videosid tootes me kaugele ei jõua, vaatajat ei ole võimalik kinni hoida lihtsalt liikuva pildi ja meeldiva muusikaga, videoturundus peab endas kandma vaatajale olulist sõnumit ja ta peab selle sõnumi tegema selgeks väga ruttu ja väga kohe!

Visuaal on väga oluline, samas on päeva lõpuks oluline ikkagi see video, mis toob tellijale rohkem kontakte, ostupäringuid või muus osas kattub videoturunduse eesmärkidega. Video tootjale on see väljakutse, kuidas liita endast hea videoturundus koos nauditava visuaaliga nii, et üks toetaks teist ja ei lämmataks põhisõnumit.

Video, nagu ka muu visuaalne kunst, üritab mõjutada vaatajat. Esitada väljakutset, panna mõtlema, juurdlema, midagi tundma. Me ei saa eeldada, et ühe video tulemusena tekib kohe järjekord ostjaid ukse taha, küll aga saame me mõjutada üldist meeleseisundit ja brändikuvandit, mida me tahame oma tarbijaskonnale turundusvideoga edasi anda.

Turundusvideo tellimiseks võta meiega ühendust!

[su_spacer size=”50″]

Küsi pakkumist

[contact-form-7 id=”66″ title=”Contact form 1″]