Turundusvideo kogutud sisuloome ehk kureeritud sisu

Turundusvideo kogutud sisuloome ehk kureeritud sisu on protsess mille käigus kogutakse kokku sarnase sisu või kontseptsiooniga videomaterjal oma turunduskanali tarbeks. Sisu võib olla kureeritud teemade, esteetika, värvide, kujude, vaatajaskonna jne. järgi. Ühesõnaga, mingi ühise nimetajaga videode kogumine üheks vaadatavaks koguks.

Näiteks Spotify teeb täpselt seda. Lihtsustatult on selle muusikaäpi ülesanne sortida läbi meeletutes kogustes andmeid (muusikat) ja tekitada kuulajatele erinevad nimekirjad muusikastiilide, emotsioonide ja eelistuste kaupa. Lisaks kureeritud sisu kasutaja eelistusi arvestades, iga nädala alguses leiad oma esilehelt Discover Weekly listi, mis on täidetud värske muusikaga Sinu varasemat kuulamisharjumust arvese võttes.

Sisuturunduse ja kureeritud sisu suurim erinevus on selles, et kureerimine on olemasoleva materjali organiseerimine, samas sisuturundus tähendab uue materjali loomist.

Turundusvideo taaskasutus

Turundusvideo jaoks võib teema huvitavaks muutuda. Selle asemel, et aegunud sõnumite ja videomaterjalide asemele hakata kohe uut tootma, tasuks kõigepealt pilt heita olemasolevale mõttega, kas sellest annaks kokku panna mõni nostalgiahõnguline kogumik, mis ka vaatajale väärtuslik oleks?

Ajalooga ettevõtete jaoks on see lihtsam ülesanne – dekaadide jagu video- ja filmimaterjali, millest sorteerida üles just sobiv materjal ei ole üle mõistuse keeruline ettevõtmine. Aga mida teha siis, kui tegu on uue ettevõttega?

Vähese ajalooga ettevõte saab videoturunduse jaoks kastuda veebis leiduvat avalikku videomaterjali ja seda abiks võttes luua kureeritud sisu. Näiteks, pead spordiriiete poodi? Koosta nimekiri 10 parimast jooksutreeningu videost Youtubes. Selline kureeritud sisu võib tulla ükskõik mis vormis, olgu siis selleks blogipostitus, artikkel, uudiskiri või facebooki fännileht.

Mõned soovitused kureeritud videode koostamisel:

  • Tunne oma vaatajat. Kas kogutud matejal päriselt ka talle korda läheb?
  • Veendu, et võõrast materjali jagades ei kaotaks Sa kontakti oma auditooriumiga
  • Lisa kureeritud videode hulka oma turundusmaterjale ja proovi tekitada side võõra ja sinu materjali vahel
  • Piirdu lühikeste kogumikega, “50 parimat..” ei kõla kuigi hästi kureerituna.

Seega, alati ei tähenda videoturundus hulkades oma materjali loomist vaid olemasoleva nutikat ärakasutamist ja sidumist oma ettevõtte eesmärkidega.

Võta meiega ühendust, mõtleme koos välja targa strateegia Sinu ettevõtte videoturunduseks.