Ainus oluline asi turundusvideos

Turundusvideo eesmärk on müüa toodet, teenust või ideed.

Videoturundus ei ole enam ammu ainult suurfirmade pärusmaa. Turundusvideo tootmine või tellimine on muutunud sama tavaliseks igapäevaseks turundustegevuseks nagu ajalehereklaami avaldamine või brozüüri kujundamine. Tundudes küll lihtsa tööna – igaüks võib ju nutifoni abil filmida, tasub siiski mõelda, mis on see tegelik väärtus, mida video kandma peaks ja mis on see, mille eest kliendid tegelikult raha maksma on nõus. Tihtilugu on ka väike investeering turundusvideo tootmisesse end kuhjaga tagasi toonud, samas tasub selgeks teha, mis on see tulemus, mida oodatakse.

turundusvideo väärtus ettevõttele

Halb video on raha ja aja raiskamine. Rohkemgi veel, halva turundusvideo levitamisega teed sa tõenäoliseks kahju oma brandile ja odavalt nn. “põlve otsas” tehtud video võib vaatajatele jätta mulje, et ettevõte ei hooli oma teenusest või klientidest. Pigem jäta tegemata.

Käib-kah video ignoreeritakse kõige rohkem. Tõenäoliselt unustatakse see loetud sekundite jooksul peale vaatamist. Iseenesest ei tekita selline video kahju ettevõtte mainele, samas on sellise klipi tootmine aja ja raha raiskamine.

“OK” turundusvideo tootmine on kättesaadav kõigile. Samas hea all ei taheta kahjuks tihti midagi originaalselt vaid pigem mõne varemvalminud konkurendi või valdkonna video derivaati. Kuidas erineda, kui Sinu video on täpselt samasugune nagu kolmel sinu lähimal konkurendil?

Ilusate turundusvideode loomine on enamasti eesmärgiks tootjafirmale. Miks? Sest hea väljanägemisega on lihtam tuvastada hästi tehtud tööd kui tulemusele orienteeritud videoga ja tõde on see, et paljud tootjad kalduvad looma pigem hea väljanägemisega, mitte ärilisi eesmärke toetavat videoga. Hea väljanägemisega video on poolik, kui ta ei kõneta oma sõnumiga publikut.

Auhnnatud videod on maiuspalad videotootjale. Probleem on ainult selles, et auhinnal ei ole enamasti mingit seost sellega, kas video aitas müüa toodet, teenust või ettevõtte ideed. Mõningad auhindu saanud videode puhul on isegi raske mõista, kellele või miks see tehtud on. Auhinnatud video on tihti suur tunnustus loojale ja müts maha tehtud töö ees – tõenäoliselt ongi tegu väga kõrge kunstilise ja tehnilise tasemega, samas palju on seal soovitud tähelepanu ja auditooriumit video tellijale?

Iga turundusvideo tegelikuks eesmärgiks peaks olema müüa kliendi toodet, teenus või ideed. Kõige tõhusamad videod on need, mis müüvad ühtlasi maha idee ja toote. Siia kategooriasse paigutuvad näiteks paljud kuidas-teha videod. Näidata mingi probleemi lahendust oma toote kasutamise najal või mõne uudse lähenemise võlu.

Ole loominguline, lõbus, võida auhindu aga ära unusta, et videoturunduses on eesmärgiks jõuda müügini. Jaga oma kogemusi, ideid, näita toote või teenuse kasutusvaldkondi ja selle käigus müü – see on oluline. Vastasel juhul raiskad sa lihtsalt oma aega (ja raha).

Kui soovid turundusvideo, mis müüb, võta meiega ühendust!