Videoturundus väikeettevõttele

Videoturundus on väikesele ettevõttele sama kättesaadav kui suurkorporatsioonile. Suurte TV reklaamide ja kallite makstud reklaamipindade asemel on videoturundus suundunud internetti ja siin on võimalik paljugi ära teha ka väikese eelarvega. Cisco (ettevõte, mis toodab internetiseadmeid) on prognoosinud, et aastaks 2018 on üle 70% kogu internetiliiklusest video.

Kuidas panna kokku videoturunduse strateegia, mis töötab? Siin on 6 nõuannet:

1. Tunne oma sihtrühma ja sektorit

Enne videoturunduse strateegia väljatöötamist on tark mõte heita pilk oma valdkonna teiste ettevõtete strateegiatesse – mida teevad nemad. Mis videomaterjal on populaarne, mis teemad on päevakorras. Kui pilt selge, mida Sinu valdkonnas tehakse (ja mitte ainult Eestis, vaata maailma!), on aeg hakata välja töötama oma strateegiat.

Võimalikud videoturunduse eesmärgid võivad olla näiteks:

  1. Õpetada klientidele midagi uut ja kasulikku
  2. Õpetada kliente kasutama Sinu toodet
  3. Anda vastuseid enamlevinud probleemidele ja küsimustele
  4. Teha brändi “inimlikumaks” näidates firma nime taga töötavaid inimesi
  5. Spetsiifilise turunduskanali (näiteks blog või uudiskiri) jälgijate kasvatamine
  6. Tööandja turundus

2. Proovi erinevaid videoturunduse stiile

Oleme alati strateegiaid välja töötades soovitanud videoturunduses kasutada erinevaid stiile – ühelt poolt aitab see paremini oma vaatajat mõista (mis on talle oluline) ja teiselt poolt on mitmekesisemat stiili vaatajal põnevam jälgida. Kolm põhilist stiili videoturunduses oleks:

  • Loo jutustamine – videod, mis räägivad ettevõttest, arengust ja tutvustavad tooteid / teenused / töötajaid. Selline materjal aitab vaatajal mõista ettevõtte brandist kaugemale, kes tegelikult töötavad ja mida teevad ettevõttes. Selline lähenemine töötab hästi turgeva brandikuvandi väljatöötamiseks.
  • Juhendid – videod, mis aitavad lahendada probleemi. Annavad vastuse küsimusele “kuidas seda kasutada” või “miks juhtus nii”? Sellised videod on tihti ka kasutajate poolt kõige otsitumad – otsida lahendust oma probleemile. Siia valdkonda kuuluvad ka populaarsed nimekirjad stiilis “7 trikki … lahendamiseks” või “5 kõige populaarsemat…”.
  • Hinnangud, kiitused – videos klientide edulugusid ja kiitusi (Sinu tootele) jagades ehitad üles oma usaldusväärsust.

3. Tee koostööd professionaalse videoturundajaga

Kujuta korraks, et sattusid ettevõtte X kodulehel nende tutvustavat video vaatama – seal räägiti nende arengust, uuest tootmishoonest, näidati tootmisliine ja tegevjuhi tervitust. Super! Aga kuidas see aitas lahendada Sinu probleemi?

Videoturunduses on oluline sõnum. Igas videos, igas lõigus peab olema läbi mõeldud sõnum vaatajale, ainult nii saab garanteerida, et video ka midagi annab. Muide, vaataja tähelepanu on lühike – kui esimese 10-15 sekundi jooksul ei ole video teda haarav, jätab ta tõenäoliselt selle sinnapaika ja liigub edasi. Ehk siis, video mis algab 5 sek. keerlneva ettevõtte logoga ja tervitusega tegevjuhilt, jääb tõenäoliselt lõpuni vaatamata.

Professionaalne videoturundaja oskab arvestada vaataja soovidega ja aitab sõnumi ja videopildi kokku panna sellest lähtuvalt.

4. Igale videole üks sõnum

Videoturunduses ei saa täna edukaks pikkade, kõikehõlmavate videlugudega, mis alustavad ettevõtte loomisest ja lõpetavad viimaste uuendustega tootmises ja vaatega tulevikku – keegi ei jõua neid vaadata. Iga turundusvideo peab kandma ühte sõnumit! Kui tahad edastada rohkem sõnumeid – tee mitu videot!

5. Jälgi sõnumi pikkust

videoturunduse uuringud ütlevad, et 20% vaatajatest kaob video esimese 10 sekundi jooksul, kui see ei ole piisavalt atraktiivne. Video lõpuni jõuab alla 50% vaatajatest. Sinu eesmärk on, et esimesed 10 sekundit oleks kõige atraktiivsemad ja mida lühem on video kokkuvõttes, seda enam vaatajaid jõuab selle lõouni. Soovituslik video pikkus on 60-90 sekundit, see on piisav, et anda edasi üks sõnum. Kui vaataja tahab rohkem, siis selleks on järgmine video.

6. Lisa videole üleskutse tegevuseks

Iga tehtud video peab sisaldama eesmärki – mida soovid, et vaataja peale video lõppemist teeks? Sa ei saavuta neid eesmärke, kui ei ole vaatajale neid selgelt välja öeldnud. Anna video lõpus selgelt märku, kas kasutaja peaks Sinuga ühendust võtma, vaatama järgmist videot või külastama kodulehte.

Eduka videoturunduse strateegia väljatöötamine võtab aega aga kasutades erinevaid stiile, katsetades ja jälgides vaatajate tagasisidet oled õigel rajal. Videoturundus on järjepidev pikaajaline strateegiline ettevõtmine ja hästi tehes aitab kaasa ettevõtte eduloole.

Kui vajad abi videoturunduse strateegiate väljatöötamiseks, küsi meilt abi!