close

Turundusvideo areng: mis töötab tänapäeval?

14.03.2017

Turundusvideo on paari viimase aasta jooksul läbi teinud suure muutuse. Märkamatult oleme muutumas tekstipõhisest veebist videopõhiseks veebiks. Mis tuleb tulevikus, seda näitab ainult aeg. Küll aga on fakt, et video osatähtsus selle tuleviku kujundamisel saab olema suur. Videoturundus ja interaktiivne meedia saavad olema võtmerolliga ettevõtete turundustegevuste elluviimisel. Panime kokku ülevaatliku tabeli, et näidata neid paradigmade muutusi, mis videoproduktsiooni maastikul viimasel ajal toimunud on:

Klassikaline lähenemine Mis töötab nüüd Mis on muutunud:
Video fookus Ettevõte või toode Kliendi probleemide lahendamine Probleeme lahendavad videod on vaatajale atraktiivsemad ja saavad märgatavalt rohkem tähelepanu. Firma tutvustused ei ole huvitavad.
Eelarve Suur Väike-keskmine Turundusvideo tootmine on odav, eelarve planeerimine annab suuri tulemusi
Ligipääs videole, levitamine Müügimehed kontrollisid levitamist Avalik, kõigile vaatamiseks. Soositakse jagamist Sotsiaalmeedia tulek on muutnud video levitamist ja tarbimist. Video on kõikjal, kogu aeg. Kaasas nutitelefonis, mitte enam kodus TV’d vaadates.
Levitamine – Mess
– Koosolek
– Müügiesitlus
Web, lisaks traditsioonilised meetodid. Veebi teel video levitamine on mugavam ja paremini mõõdetav.
Esineja Näitleja, makstud vokaalartist Päris inimesed, päris sõnumid Kliente on järjest raskem panna uskuma. Näitlejad ja professionaalsusest üle ääre ajav turundusvideo näeb välja nagu “makstud sõnum” ja mitte päris.
Mulje Autoriteet  Informatiivne, abimees Olla tähtis ei ole enam tähtis. Abistav video on vaatajale olulisem kui prestiizne video.
Sagedus 1-2 videot aastas kümneid või sadu videosid. Video tootmise eelarve võis varasemalt olla näiteks 50.000€. Nüüd toodab selle eelarvega võibolla 50 videot.
Skoop Lai – ühe videoga üritati öelda kõik Kitsas – iga probleemi / detaili jaoks oma video Suured ja üldised turundusvideod ei ole kuhugi kadunud, küll aga on oluliseks muutundu väikeste, konkreetsete teemadelahendamine mikrovideodega
Kus video paikneb kodulehel alajaotuses “videod” iga konkreetse teema või sektsiooni juures Keegi ei tule Su kodulehele vaatama videosid (kui sa pole just Youtube). Tullakse otsima lahendusi probleemidele.
Video on leitav Kodulehel Kõikjal. Youtube, mobiil, koduleht, reklaam Veebileht pole lõppsiht kuhu klient peaks videot vaatama tulema, video on kõikjal tema ümber.
Kasutus TV reklaam

Müügivideo

kodulehe tervitus

-klientide tagasiside
-Õpetused
-tootetutvustus
-värbamisvideo
-sisuturundus
-pressiteated
-jne jnevaata postitust 51 võimalust video kasutamiseks
Turundusvideo kasutusvaldkond kasvab igapäevaselt.
Go top