Täiuslik turundusvideo: rääkimine, muusika ja pilt

Kas turundusvideo pilt on kõige tähtsam? Järgmine kord TV’d vaadates, see võib olla ükskõik mis saade, pööra pilk korraks telekast eemale ja proovi informatsiooni neelata ainult kõrvadega. Kui palju jõudis infost Sinuni? Nüüd proovi keerata heli kinni ja jälgi ainult pilti. Kuidas nüüd läks?

Tõenäoliselt said sa rohkem infot kõrvade kaudu kui silmade.

Turundusvideo kommunikatsioon algab heliga

Ideede ja sõnumite edastamiseks on heli vaieldamatult kõige parem tööriist. Seetõttu pööratakse ka filmi- ja videoproduktsioonis just palju  rõhku helitöötlusele. Videoproduktsioonis on oluline rütm, stiil, tempo ja sõnumi selgus. Jälgides neid märksõnu, on meil juba suurepärane tulemus (ja videopildini me veel ei olegi jõudnud).

Raadio saab väga edukalt hakkama, edastades ainult heli. Samas film, st. liikuv pilt ei saa kuidagi hakkama näidates ainult pilti. Sajanditagused tummfilmid ei lähe siin arvesse, filmitööstus sai tuule tiibadesse ikkagi alles siis, kui filmimaailma jõudis ka heli.

Finantsosakond hakkab selle fakti peale kindlasti käsi kokku hõõruma ja rõõmustama, et 90% turundussõnumist võib heliga edasi anda ja videoproduktsiooni rea eelarvest maha kriipsutada. Hoog maha, nii lihtsalt see paraku ei lähe. Vaatame korraks lähemalt

Liikuv pilt

Pildid on väga oluline osa kommunikatsioonist. Paljud inimesed mõtlevad tegelikult pildikeeles ja eks see ole ka põhjus, mis TV, Youtube ja kinod on nii võimsad mõjutusvahendid (ja inimesed armastavad neid).

Kui sa oled kommunikatsioonispetsialist, siis tõenäoliselt kuulub ka sinu ülesannete hulka maksimaalse efektiivsuse saavutamine sõnumite edastamises. Ja see ongi koht, kus liikuv pilt tuleb mängu – kas TV reklaamina, värbamisfilmina, treeningvideodena, hooandja.ee kampaaniana või turundusvideona – inimesed reageerivad piltidele!

Kolmainsus

Enamik videoproduktsiooni balanseerib kolme erineva meediumi vahel – räägitud- või peale loetud jutt, muusika ja liikuv pilt.

turundusvideo videoproduktsiooni kolmainsus

Milliseid rolle kõik need komponendid kannavad ja kuidas mõjutavad videoproduktsiooni?

Muusika

Muusika esmane ülesanne on pakkuda emotsinaalset laengut ja haarata vaatajat kaasa.

Muusika võib olla tagasihoidlik, see võib olla eepiline, see võib olla fokuseeritud või inspireerida. Muusika võib ka vaikida – kindasti väga tugev vahend mõjutamiseks. Samas, planeeri muusika valesti ja see võib rikkuda kogu turundusvideo projekti.

Muusika suunab vaatajat läbi rütmi, kiiruse, meloodia ja zanri. Maksimaalse efekti saavutamiseks kasutatakse tihti seda võtet, et videoproduktsioon vormitakse muusika järgi, mitte ei liideta muusikat valmis videole. Loomulikult tuleb siinjuures jälgida põhisõnumit ja seda, et muusika ei hakkaks varjutama põhisõnumi edastajat – räägitud teksti.

Räägitud tekst

Räägitud tekst on põhiline sõnumi kandja, olgu see siis jutustatud loona või konkreetse instruktsioonina. Inimese hääl ja sõnad on kahtlemata kõige võimsamad vahendid sõnumi edasiandmiseks. Samas on inimese hääl ka väga tugev vahend emotsioonide tekitamiseks – toon, hääle kõla, tempo võivad anda sõnumi edasi hoopis erinevalt, kuigi sõnad ise on samad. See on koht, kus tuleb väga täpselt järgida turundusvideo põhisõnumit ja seda, et sõnumi edastamine ühtiks sinu ettevõtte brändi ja sihtauditooriumiga.

Liikuv pilt

Inimloomuses on uskuda seda, mida ta näeb, teame ju kõik ütlust “oma silm on kuningas.” Looduse poolt on nii seatud, et ainus tõeline tõend millegi kohta on ikka oma silmaga selle nägemine. Ja see meel on ülem teiste üle, selleks, et uskuda, on meil vaja näha.

“Kinnitame, et meie toode on parim” – kuidas selline lause kõlab? Klishee, kas pole? Irooniana võib selline lause mõjuda ka vastupidiselt, oma toote parimate omaduste kinnitamine võib tunduda, et äkki see ei olegi nii hea, sest omaduste headust peab veenma? Eriti veel kergelt kahtlustavale eestlasele.

Näita oma toote omadusi videopildina ja kõik kahtlused on kadunud. Lühidalt – Sinu sõnum jõuab kohale. Punkt.

Soovitus on mitte ainult rääkida oma videoloos pühendunud töötajatest ja uusima sisseseadega töökojast vaid kindlasti seda ka samal ajal näidata, ainult nii muutuvad kulunud sõnakõlksud tegelikuks, siiraks ja usutavaks. Ja see on koht, kus sõnadega veenmisest jääb väheks.

Seega, turundusvideos peab olema visuaalne kinnitus sellele, mida hääl räägib. Kahtlused saavad kõrvaldatud kohe.

Liikuv pilt ei pea lõppema seal, oskuslikult seatuna võib pilt lisaks sõnumi kinnitamisele olla inspiratsiooni tekitaja, soov midagi saada või tarbida. Mõtle korraks kõigile neile karastusjookide reklaamidele.

Suurimad reklaamifirmad ja tellijad on ammu ära tabanud liikuva pildi võlu – tekitab seost, aitab veenda.

Kuidas leida oma põhisõnum?

Alustuseks tuleb mõenda sellele, mida tahetakse öelda oma vaatajale. See võib olla paar lauset paberil või 30 punktine nimekiri, sõltuvalt turundusvideo projektist ja suuremast videoturunduse eesmärgist. Loomulikult ei tähenda see seda, et kõik 30 sõnumit jõuavad videosse helina pealeloetuna, mõnikord aitab ka 1-2 sekundilisest kaadrist, animatsioonist või kliendi tagasiside intervjuust, et sõnum edasi anda.

Järgnevaks tuleb mõelda sellele, mida vaataja võiks tunda seda videot vaadates. Mäletate artikli algust, muusika ja liikuv pilt mängivad siin väga suurt rolli.

Hoia projekt lihtsana

Tõenäoliselt on sinu ettevõte keeruline – erinevad protsessid, osakonnad jne. Kommunikatsioon tuleks siiski seevastu hoida võimalikult lihtsana. VideoFilmis teame me omast käest, kui raske võib olla sajast heast mõttest välja otsida just see üks ja õige põhisõnum. Samas on see kriitiline osa eduka videoturunduse strateegia loomisel. Lisaks, ühe põhisõnumiga video võimalik teha ka väiksema eelarvega! Kas pole mitte see just see hea uudis, mida soovisid kuulda?

Tule räägi meile oma turundusvideo soovist ja teeme selle teoks!